Class A Boys Tennis Seeded Players

 

#1 SINGLES
1. Ethan Neil, Papillion-La Vista (34-0)
2. Alexander Bigsby, Fremont (20-4)
3. Kirby Le, Lincoln East (24-7)
4. Joseph Plachy, Lincoln Pius X (16-4)
5. Grady Works, Lincoln Southwest (16-6)
6. Clark Rue, Omaha Westside (19-10)
7. Jeremiah Witkop, Bellevue West (22-10)
8. Nathan Ramachandran, Creighton Preparatory School (17-6)
9. Jackson Miller, Lincoln Southeast (10-11)
10. Ian Lewis, Papillion-La Vista South (18-13)
11. Jalan Zhu, Millard North (14-14)
12. Justin Ye, Millard West (13-18)

13.  Jackson Schwanebeck, Norfolk (26-14)

14.  Micah Bernal, Gretna (18-9)

15. Quinten Shaffer, Kearney (20-15)

16.  Jason Phan, Lincoln North Star (14-17)



#1 DOUBLES
1. Graham Peterson/Nathanial Rathe, Lincoln Southeast (25-2)
2. Samuel Johnson/Jacob Balfany, Lincoln Southwest (22-8)
3. Timothy Chase/Shawn Ramachandran, Creighton Preparatory School (17-5)
4. Samuel Rademacher/Charles Brockmeier, Kearney (26-9)
5. Andrew Nelson/Maxwell Jordan, Elkhorn South (3-1)
6. Kyle Givens/Jacob Whiston, Lincoln East (5-2)
7. Connor Gharst/Allan Muinov, Millard North (12-11)
8. Daniel Brocaille/Nolan Ray, Papillion-La Vista South (15-13)
9. Jake Bonnett/Alexander Kugler, Omaha Westside (20-15)
10. Tanner Klahn/Fletcher Kuper, Millard West (17-15)
11. Elijah Feekin/Joseph Mcguire, Papillion-La Vista (17-9)
12. Jase Woita/Ian Woita, Lincoln Pius X (5-5)

13. Joshua Sumner/Ethan Mortimer, Norfolk (13-7)

14. Nolan Haney/Evan Kocian, Lincoln North Star (19-17)

15. Tyson Forbes/Brandon Rasmussen, Bellevue West (21-12)

16. Landen Johnson/Blake Urwin, Bellevue East (12-21)

#2 SINGLES
1. Aaron Shefsky, Omaha Westside (27-1)
2. Yakub Islamov, Lincoln East (23-2)
3. Cooper Wesslund, Lincoln North Star (19-7)
4. Trey Conant, Bellevue West (27-5)
5. Asher Saulsbury, Kearney (25-6)
6. Markus Rutledge, Lincoln Southwest (16-8)
7. Cooper Nichols, Lincoln Pius X (11-5)
8. Benjamin Boudreau, Papillion-La Vista (19-13)
9. Nahum Barber, Lincoln Southeast (21-14)
10. Shane Miller, Fremont (18-10)
11. Kalen Krohn, Norfolk (25-15)
12. Tanuskh Sharma, Elkhorn South (13-15)

13. Rami Hanash, Millard West (20-15)

14. Ashton Halat, Millard North (12-12)

15. Brayden Curtis, Papillion-La Vista South (10-11)

16. Andrew Pick, Gretna (12-9)


#2 DOUBLES
1. Nick Huang/Joshua Morales, Creighton Preparatory School (20-1)
2. Miles Meier/Hayden Kelberlau, Elkhorn South (25-5)
3. Kumo Babe/Kaiden Bradley, Lincoln East (22-4)
4. Dylan Thompson/Jack Shaffer, Lincoln Southwest (15-4)
5. Jackson Bokenkamp/Carter Goff, Kearney (29-8)
6. Cooper Woods/Camden Hjermstad, Lincoln Southeast (15-11)
7. Owen Jensen/Kaden McCoy, Lincoln North Star (27-11)
8. Tyler Hoke/Nicholas Olson, Papillion-La Vista (11-7)
9. Zev Gordman/Thomas Pate, Omaha Westside (12-12)
10. Carter Eastridge/Talik Runge, Millard South (24-15)
11. Cade Swanson/Hines Mattuch, Papillion-La Vista South (12-9)
12. Peyton Lemon/Ryan Sullivan, Bellevue West (21-12)

13. Akhil Ganti/Arjun Anugole, Millard North (11-19)

14. Palmer Wright/Owen Seim, Millard West (12-21)

15. Colin Flyr/Alexander Larson, Columbus (16-11)

16. Alex Gable/Caden Connelly, Lincoln High (10-6)